Sosyal yardım ödemeleri eve teslim yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarınca başlatılan uygulamayla ülke genelinde sosyal yardım ödemelerinin hak sahiplerine evlerinde teslim edilmesine başlandı.

PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle sosyal yardım ödemeleri, polis, jandarma, bekçi ve PTT görevlileri aracılığıyla hak sahiplerinin evlerinde yapılıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” çerçevesinde hak sahiplerinin evlerine giden görevliler, ödemeleri burada gerçekleştiriyor.

Sosyal yardım ödemelerini görevlilerden alan vatandaşlar da yapılan bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

MALATYA VE KİLİS

PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle sosyal yardımların hak sahiplerine ödemeleri Malatya ve Kilis’te PTT görevlileri, polis, jandarma ve kolluk birimlerince yapılıyor.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, zarflara konulan biner liralık yardımı makbuzuyla teslim etti.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de bin liralık destek alacak vatandaşların yeni uygulama ile PTT şubelerine gitmelerine gerek kalmadığını, ödemelerin Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla evlerinde yapılacağını bildirdi.

Açıklama sonrası görevliler vatandaşları evlerinde ziyaret ederek biner liralık yardımları makbuz karşılığında teslim etmeye başladı.

Bu arada, PTT şubelerine gelen az sayıdaki vatandaş ise görevlilerce uyarılarak, eve gitmeleri ve ödemelerin evlerinde yapılacağı yönünde bilgilendirildi.

BİTLİS

Bitlis’in Hizan ilçesinde PTT personeli ile polisler, sağanağa rağmen mahalleleri gezerek 1500 kişiye sosyal yardım ödemelerini yaptı.

Ekipler, dolaştıkları mahallelerde halkı evlerinden çıkmamaları konusunda da uyardı.

MUŞ

Muş’ta da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, il merkezi ile ilçelerdeki köylere giderek vatandaşlara sosyal yardım ödemelerini yapmaya başladı.

Sosyal yardım ödemeleri kapsamında köy köy dolaşan jandarma ekipleri, imza karşılığında vatandaşlara paralarını teslim etti.

Vatandaşların taleplerini de not alan ekipler, dışarı çıkılmaması için uyarılarda bulundu.

AĞRI VE ERZURUM

Sosyal yardımların hak sahiplerine ödemeleri, Erzurum’da PTT görevlileri, polis, jandarma ve kolluk birimlerince yapılıyor.

Görevliler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” çerçevesinde evlere gittikleri hak sahiplerine ödemeleri gerçekleştiriyor.

Ağrı Valisi Süleyman Elban da Valilikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte salgın çerçevesinde her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

İran’dan yurda giren Türk vatandaşlarının Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda 14 günlük karantinaya alındığını ve bu süre dolduktan sonra hastalık bulgusu olmayanları çıkardıklarını ifade eden Elban, “Bugünden itibaren PTT şubeleri kapatıldı. İlimizdeki 47 bin aileye 1000 liralık ödemelerini ekiplerimiz vatandaşlarımızın evlerine giderek yapacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri
%d blogcu bunu beğendi: