Bakan Ziya Selçuk’tan 23 Nisan açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu yılki 23 Nisan kutlamalarına ilişkin, “Evden katılabileceğimiz, aynı coşkuyu hissedebileceğimiz, neşemizden, sevgimizden, coşkumuzdan kaybetmeyeceğimiz bir program hazırlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl 100’üncü yılının kutlanacağını hatırlattı.

Bu kapsamda, aylar öncesinden hazırlık yapıldığına işaret eden Selçuk, “Ama evlerdeyiz. Şimdi evden katılabileceğimiz, aynı coşkuyu hissedebileceğimiz, neşemizden, sevgimizden, coşkumuzdan kaybetmeyeceğimiz bir program hazırlıyoruz. Bayram bizimdir.” açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk’tan sanatçı Cem Karaca için özel paylaşım

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 2004’te vefat eden sanatçı Cem Karaca’nın doğum gününü kutladığı paylaşımında sanatçının “Bu son olsun” isimli şarkısına yer vererek gençlere de mesaj verdi.

Selçuk, Twitter hesabından Karaca’nın doğum gününü kutlayan bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, Karaca’nın “Bu son olsun” isimli şarkısına yer veren Bakan Selçuk, gençlere yönelik mesajında, şu ifadeleri kullandı:

Evde kalarak geçireceğimiz bu pazar günününe eskilerden bir şarkı eşlik edecekse bu, kesinlikle ‘Bugün sen çok gençsin yavrum/Hayat ümit neşe dolu/Mutlu günler vaat ediyor/Sana yıllar ömür boyu’ şarkısı olacaktır. Doğum günün kutlu olsun Cem Karaca.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: