Piyasalara bir tarihi destek de Japonya’dan

Koronavirüsle mücadelede Fed’in 2 trilyon dolarlık paketinden sonra piyasalara bir destek de Japonya’dan geldi. Başbakan Shinzo Abe, 988 milyar dolarlık ülke tarihinin gelmiş geçmiş en büyük teşvik paketini onayladı.

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, ülkenin 988 milyar dolar tutarında gelmiş geçmiş en büyük teşvik paketinin onaylandığını duyurdu. Japonya’nın GSYİH’sinin yaklaşık yüzde 20’sine denk gelen paket, koronavirüsten etkilenen tüketici ve küçük işletmelere yönelik 6 trilyon yenlik nakit dağıtımını içeriyor. Ayrıca işletmeler için 26 trilyon yenlik vergi ve sosyal hizmet maliyeti ertelemesine gidilecek.

Ayrıca Başbakan Abe, Tokyo, Osaka, Hyogo ve Fukuoka için Salı günü resmi bir şekilde olağanüstü hal ilan etmeyi planladığını bildirdi.

Paketin ilk kademesi, iş gücü kayıpları ve iflasları engellemeyi hedefliyor. Virüs kontrol altına alındıktan sonra gelecek ikinci kısım ise ekonominin V şeklinde toparlanmasını desteklemeye çalışacak.

Söz konusu belgeye göre Japonya, virüs nedeniyle işini kaybetmiş düşük gelirli tüketicilere 300 bin yen dağıtmayı planlıyor. Çocuklu hane halkı da ayrıca yardım alacak.

Bir Cevap Yazın

Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri
%d blogcu bunu beğendi: