Erdoğan’dan Engin Altay hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engin Altay hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine, Altay hakkında soruşturma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programındaki sözlerinden dolayı CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Erdoğan’ın şikayeti üzerine, Altay hakkında “tehdit” suçlamasından soruşturma başlattı.

Erdoğan partisinin grup toplantısında, şu sözleriyle tepki göstermişti

Çıkmış bir ahlaksız, bir edepsiz benim akıbetimin de Menderes’in akıbeti olabileceğini ümit ettiğini söylüyor. Be ahlaksız, be edepsiz, biz bu yola çıkarken kefenimizi giyerek yola çıktık. Biz ölümden korkmadık. Bizim imanımızın gereği, ölümü korkutmaktır ve bu yolculuğumuzu da böyle devam ettireceğiz. Ama siz zaten ölüm denildiği zaman kaçacak delik arayanlardansınız. Yani Menderes’in akıbetinden hoşnut mu oluyorsunuz, memnun mu oluyorsunuz? Çünkü o akıbeti hazırlayanlar da sizdiniz. Şimdi bize de aynı akıbeti mi hatırlatıyorsunuz?
Altay’ın sözleri

Altay, dün yayınlanan televizyon programında, “Benzetme olmasın Cumhuriyet tarihinin en büyük hatası Menderes’i idam etmektir. Türk demokrasi tarihine vurulmuş en büyük darbedir. Ama rahmetli Menderes’te bir dönem bu dinci odaklara taviz vermişti ve onlar o kadar ileri gitmişti ki Menderes’ten aldıkları güçle, Menderes Atatürk’ü koruma kanunu çıkartmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e. Onu biz sandıkta tıpış tıpış göndereceğiz.” demişti.

Altay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da, “Bu konuşmadan darbe algılayanların IQ’su ayakkabı numaraları kadardır.” dedi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: