Borsada 500 gün sonra bir ilk yaşandı

Borsada bugün işlem görmeye başlayan Galata Wind hisseleri düşüşle açıldı. Açılış sonrası yüzde 6 değer kaybı görüldü ve devre kesici çalıştı. GWIND ardından 5,56 lira ile ‘tavan’ oldu.

orsa İstanbul’da halka arz edilen hisseler ilk işlem gününü son 1.5 yıldır tavan fiyatla karşıladı. Ancak bugün Galata Wind ile rüzgar tersine döndü ve Galata Wind hisseleri açılışta yüzde 1,38 düşerek halka arz fiyatının altına geldi.

GWIND koduyla bugün işlem görmeye başlayan Galata Wind hisseleri, saat 10:00 itibariyle yüzde 6 düşüşle 4,75 seviyesine indi ve devre kesici devreye girdi.

Devre kesicinin ardından başlayan işlemlerde Galata Wind hisseleri gelen alımlarla yüzde 10’a yakın prim yaptı ve halka arz fiyatını aştı.

GWIND, saat 11:30’da 5,56 lira ile tavan fiyattan işlem gördü.

Son yılların en büyük halka arzlarından olan Galata Wind Enerji’nin ihraç edilen hisselerine 6.7 kat talep gelmiş, halka arz edilen hisselerin yüzde 24.4’ü yabancı kurumsal yatırımcılara satılmıştı.

Galata Wind’in halka arzında 26.7 milyon lira nominal değerli ek satış olmak üzere sermayenin yüzde 30’u olan 160.4 milyon lira nominal değerli hisse, hisse başı 5.06 liradan halka arz edilmişti. Halka arz büyüklüğü 811.8 milyon lira idi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: