Vebitcoin de kapandı, MASAK devreye girdi

Kripto para platformlarından Vebitcoin, yaşadıkları finansal zorluklardan dolayı faaliyetlerini durdurma kararı aldığını bildirdi. MASAK, Vebitcoin hakkında inceleme başlatırken, banka hesaplarına bloke koydu.

Kripto para platformlarından Vebitcoin, faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Vebitcoin’den yapılan açıklamada, “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.” ifadelerine yer verildi.

MASAK’tan banka hesaplarına bloke

Öte yandan Mali Suçları Araştırma Kurulu’ndan (MASAK), edinilen bilgilere göre, Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatıldı.

Başkanlık, işlemlerini durdurduğunu açıklayan firmanın Türkiye’de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke koydu.

MASAK, kripto para platformu Thodex’in Türkiye’de bulunan finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına da bloke koymuş, firma ile sahibi hakkında inceleme başlatmıştı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: